psycholog warszawa
psycholog warszawa
psycholog warszawa

Jak wyglądają spotkania ?

Z doświadczenia wiem, że osoby, które rozważają możliwość skorzystania z pomocy psychologa niejednokrotnie borykają się z wewnętrznymi pytaniami typu: „i co ja jej powiem?”, „dziwnie jest iść do kogoś obcego i opowiadać o swoich problemach”, „co ona sobie o mnie pomyśli?” itp.

Często nowe, nieznane położenie wywołuje w nas niepokój – „co zastanę?”, „jak będzie?”, „jak odnajdę się w nowej sytuacji?”. Jeżeli doświadczasz tego typu rozważań pragnę Cię uspokoić, że nie jesteś w nich odosobniony. Tego typu myśli są naturalną reakcją u większości ludzi dlatego i Ty również masz prawo ich doświadczać.

Jednak nie wszyscy wiedzą, że psycholog jest zawodem zaufania publicznego. Oznacza to, że trafiając do mojego gabinetu możesz czuć się bezpiecznie. Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, a to oznacza, że nie ujawniam osobom trzecim informacji na Twój temat. Co więcej w moim gabinecie masz prawo pozostać całkowicie anonimowy. Nie będę Cię pytać o nazwisko, adres, czy miejsce zatrudnienia. Mogę natomiast  zapewnić Cię, że z racji wykonywanej pracy nie ma dla mnie tematów tabu. Możesz zatem śmiało zgłosić się do mnie z każdym problemem i z każdą nurtującą Cię sprawą. Nie oceniam, ani nie „szufladkuję ludzi”. Jedyne co robię, to służę swoim wsparciem.

Wizyty w gabinecie w głównej mierze polegają na rozmowie oraz poszukiwaniu i zrozumieniu przyczyn, które odpowiadają za powstałe u Ciebie problemy. Dlatego możesz być spokojny – nie będę Cię męczyć testami psychologicznymi. Głównym narzędziem w mojej pracy jest dialog i propozycja wglądu w siebie, która umożliwia zrozumienie sedna problemu. Dzięki temu w całkowicie bezpieczny sposób będziesz mógł dokonać pełnej analizy swoich problemów i w mojej asyście szukać właściwych dla siebie rozwiązań.

Jeżeli sytuacja będzie tego wymagała spotkania odbywać się będą cyklicznie minimum raz w tygodniu. Ich celem będzie przywrócenie Twojej wewnętrznej równowagi, rozwiązanie dotychczasowych problemów oraz próba budowania lepszego jutra. Nasze pierwsze spotkanie będzie miało charakter konsultacji wstępnej. Polegać będzie na zapoznaniu się przeze mnie z Twoim problem oraz ustaleniu możliwych metod pomocy i wsparcia jakich jestem Ci w stanie udzielić.

bo … „każdy problem jest na tyle wielki, na ile wielkim pozwolimy mu być”.
Lama Ole Nydahl