psycholog warszawa
psycholog warszawa
psycholog warszawa

duza ramka pytaniaSkoro trafiłeś na tą stronę, to najprawdopodobniej poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Postanowiłam właśnie w tym miejscu publikować wybrane pytania, które kierowane są do mnie mailowo. Być może udzielone przeze mnie odpowiedzi będą pomocne tym, którzy mają podobne rozterki.

Chciałam jednak w tym miejscu zaznaczyć, że każdy problem i sytuacja która nas dotyka jest inna. Co więcej każdy z nas jest odrębną indywidualnością w sposób odmienny odbierającą otaczający nas świat.

Dlatego jeżeli doświadczasz osobistych problemów, z którymi sobie nie radzisz warto, abyś skorzystał z konsultacji wstępnej. Spotkanie z doświadczonym psychologiem da Ci możliwość przeanalizowania kumulujących się problemów i szansę na ich rozwiązanie.

Mam 49 lat i od dłuższego czasu nie jestem w stanie poradzić sobie z tym, że mój syn założył rodzinę, wyprowadził się i rozpoczął samodzielne życie. Czuję się porzucona, nikomu nie potrzebna i nie potrafię odnaleźć się w przerażającej pustce swojego domu.

Beata

Pani Beato,

Nie jest Pani odosobniona w swoich emocjach. Bardzo często opuszczenie przez dziecko naszego domu rodzinnego wiąże się z silnymi emocjami rodziców. W głównej mierze problem ten dotyka matek, których większość życia związana była z życiem ich dziecka/dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że bycie matką to tylko jedna z naszych ról. Kiedyś przychodzi ten dzień, że kończy się wspólny etap życia. Dziecko dorasta i tak jak ptak wyfruwa ze swojego gniazda, by dalej żyć swoim niczym nieskrępowanym życiem. To również nowy etap życia dla nas – rodziców, na który warto mieć pomysł i plan. Czytaj dalej ...

Chciałam zapytać, czy to prawda, że psycholog potrafi czytać w myślach ludzi ?

Zanim odpowiem na to pytanie przytoczę sytuację, która miała miejsce kilka tygodni temu.

Otóż goszcząc na urodzinach u swojej znajomej pewna kobieta, której wcześniej nie miałam okazji poznać zapytała mnie w trakcie rozmowy:
- Czym się pani na co dzień zajmuje?
- Jestem psychologiem – doparłam. Pracuję z ludźmi.
- Oooo – wyrwało się z ust kobiety. No to teraz na pewno mnie pani rozszyfruje.

Czytaj dalej...