psycholog warszawa
psycholog warszawa
psycholog warszawa

W czym mogę Ci pomóc ?

Kiedy spotykam się ze swoimi Klientami często słyszę takie oto słowa: „ Długo zwlekałam z wizytą u pani ponieważ nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Dookoła słyszy się opinie, że u psychologa jedyne co można zrobić to tylko sobie pogadać”. Tego typu stwierdzenia to nie odosobnione przypadki. Z przykrością muszę stwierdzić, że w naszym w społeczeństwie pokutuje błędne przekonanie, że psycholog to osoba, u której leży się na kozetce i spowiada ze swojego życia. Nic bardziej mylnego.

Mogę Cię zapewnić, że w moim gabinecie nie będziesz się spowiadać, to nie konfesjonał. Na kozetce też leżeć nie będziesz, bo to nie szpital. To co zastaniesz w moim gabinecie, to atmosferę zrozumienia i poszanowanie drugiej osoby. A ja w tym wszystkim będę jedynie po to, aby pomóc Ci w trudnej dla Ciebie sytuacji.

Czasami bywa tak, że wszystko wygląda beznadziejnie, życie maluje się w czarnych barwach, a zewsząd złowrogo spoglądają na nas problemy. Nikt jednak nie gwarantował nam, że życie będzie bajką. Z doświadczenia w pracy ze swoimi Klientami wiem jednak, że nie ma sytuacji bez wyjścia i zawsze istnieje jakieś rozwiązanie. Jestem pewna, że razem stawimy czoła Twoim problemom. Jedno tylko co musisz zrobić – to dać sobie pomóc.

Ze swoimi Klientami pracuję tak, aby mogli zrozumieć mechanizmy powstawania ciążących na nich problemów oraz mieli szansę na tzw. wgląd w siebie w celu lepszego zrozumienia i uświadomienia sobie swoich prawdziwych, często skrywanych potrzeb. Wspieram w rozwiązywaniu kryzysów życiowych, w rozumieniu odczuwanych emocji, w kontrolowaniu stanów lękowych oraz w zwiększeniu możliwości samorozwoju zarówno na płaszczyźnie osobistej jak i zawodowej. Pomagam dotrzeć do źródła/źródeł problemu oraz wspólnie ze swoim Klientem wypracowuję możliwe rozwiązania.

Dlatego w chwili, kiedy jakaś sytuacja  staje się dla Ciebie na tyle dokuczliwa, że zakłóca Twoje normalne funkcjonowanie zawsze warto zasięgnąć porady by móc sobie pomóc. Całą sobą wierzę, że każdy z nas jest Wyjątkowy – czasami tylko potrzebuje chwilowego wsparcia – dlatego jestem.

„Nie ma sytuacji bez wyjścia,
zawsze istnieje jakieś rozwiązanie”.